My Kobiety PDF Drukuj Email

Zdarza mi się czytać takie różne artykuły w prasie kolorowej albo w gazetach codziennych i czytam: a to jakiś tam tancerz, tak dba o swoją żonę i córkę kupując im drogie prezenty,

fundując weekendy w SPA, a to inny kupuje żonie apartamenty, biżuterię, następny porsche,
inny wczasy w gorących krajach, kiedy u nas jest -21 C. Tak sobie myślę, czy to jest zamierzona prowokacja dziennikarzy, czy myk do przyciągnięcia czytelników? Bo co obchodzi miliony nas Polek, skazanych na normalne życie, bez kosmetyczek, prezentów, wyjazdów, a za to wykonujących tysiące czynności żeby to życie było łatwiejsze dla nich, dzieci, męża, który pracując uczciwie nie może kupić żonie czasami nawet drobiazgu, bo napięty budżet domowy na to nie pozwala. Czy te kobiety czytając takie artykuły mają się czuć gorsze, niedowartościowane, mniej szczęśliwe? Do czego mają prowadzić takie informacje? Do rozwodów, rozstań, uważania męża za osobę mało zaradną życiowo? Na szczęście, my Kobiety, w większości, jesteśmy realnie nastawione do życia, i z uśmiechem pobłażania czytujemy takie informacje. Potrafimy pogodzić się z szarą codziennością, dostosowujemy się do każdych okoliczności, przyjmujemy spokojnie to, co przynosi los. A jakie potrafimy być pomysłowe! Zniesiemy dużo, pod warunkiem… że będziemy kochane i nie zdradzane.
Bo co nam po pieniądzach, SPA, i innych dobrach, jak nasze życie małżeńskie to fikcja, awantury, brak zaufania, brak udanego seksu.
Miłości, wzajemnego zaufania, nie kupi się za żadne pieniądze.!! Seks i owszem, można kupić, ale co potem zostaje? Niesmak, uczucie pogardy dla samego siebie, wyrzuty sumienia, jeżeli je się jeszcze ma.
A przecież jest tyle innych, cudownych rzeczy do robienia, żeby nasze życie nie było nudne, bezbarwne. Każdy potrafi wymyślić przyjemnostki, które umilają nam życie nawet bez pieniędzy. Nauczmy się cieszyć drobiazgami życia codziennego. Nie nośmy w sobie zazdrości, że inni mają lepiej. Wcale nie lepiej!! Popatrz, młoda, piękna sławna, a jest sama, albo porzucona, albo zdradzona. A ty? Masz rodzinę, kochającego człowieka obok siebie, rano się budzisz przytulana, zdrowa. Masz poczucie bezpieczeństwa, dzieci dobrze się uczą. Czego chcieć więcej? A jednak…. „tak by nam się serce rwało do cudownych, wielkich rzeczy, a tu pospolitość woła, a tu pospolitość skrzeczy” /cyt/ No cóż, taka jest natura ludzka, nie potrafi docenić tego co ma. I w tym problem…..

KaEsKa

 

Reklama